Облік зимуючих орланів -білохвостів

Орлан-білохвіст — один з найбільших представників хижих птахів Євразії, розмах крил якого досягає 2,5 м. Мешкає в прибережних лісах, поблизу водойм, багатих рибою. Гнізда влаштовує на високих деревах, подалі від людей.

   У середині XX ст. чисельність орлана-білохвоста драматично скоротилася внаслідок переслідування з боку людини та отруєння птахів хімікатами. Протягом останніх десятиліть його чисельність в багатьох країнах відновилася. В Україні осілий, кочовий, перелітний птах. Вид занесено до Червоної книги України, Червоного переліку МСОП, Європейського червоного переліку, конвенції CITES (Додаток І), Бернської (Додаток ІІ) та Боннської (Додаток І і ІІ) ковенцій. 

  08.02.2019р. Учнями Покровської школи спільно с інспектором НПП «Білобережжя Святослава" Бородіним Д. А. був проведений облік представника Червоної книги України — орлана-білохвоста (Нaliaeetus albicilla) на території Парку.

      Для учасників спостережень були проведені навчання, на яких присутні ознайомились з видовим різноманіття хижих птахів, що зустрічаються в межах Парку та розглянули вікові відмінності орлана — білохвоста. Спостереження тривало 1,5 години, діти мали можливість споглядати птаха з вежі, але на жаль під час спотережень не було помічено жодного орлана. Сповнені надією про зустріч з величним орланом наступного року учні вирушили в дорогу, обмінюючись враженями і вдивляючись в далечинь «соколиним поглядом» з метою побачити домівку птахів.

comments powered by HyperComments
Календар
Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829