Історія школи

400px-Покровська_школа._Сучасний_вигляд

Більшість території Кінбурнської коси в минулому належала до відомства Прогнойської паланки славетної Запорозької республіки. В районі Чорних озер, що межує з парком зі сходу, знаходився знаменитий козацький волок, яким славне низове товариство обходило турецькі фортеці Кінбурн та Очаків. Від XVI і аж до кінця XVIII століття в пониззі Дніпра і Бугу не раз точилися жорстокі бої запорозьких козаків, а згодом російських регулярних військ з турецькими і татарськими військами. Згодом ця територія переходить до складу Російської імперії.

Село Покровка було засноване наприкінці ХVІІІ століття біглими кріпаками з Чернігівської губернії і козаками, яких заохочував російський уряд заселяти ці землі. 22 березня 1764 року був видан «план про роздачу в Новоросійській губернії казенних земель до їх заселення». Згідно плану «будь-якого звання люди» могли одержати у Новоросії землі у спадкове володіння. У 80-ті роки ХVIII століття для поміщіків встановлювався розмір маєтків — від 1.5 тис. До 12 тис. десятин , а «різного звання люди» одержували ділянки землі по 20−30 десятин кожна. Основними занятями були : рибальство, твариництво і добування камяної солі. В село неодноразово відвідували чумаки , які добували камяну сіль.

Село було розкинуте по косі, воно ділилося на різні хутора.Оскільки чисельність православного населення на Кінбурнській косі збільшувалося, стала потреба в будівництві церкви. То була Святопокровська церква Таврійської ієпархії Дніпровського повіту Таврійської губернії, при якій працювала перша школа. Викладачами бувли священник Макарій і псаломщик Константин Барановський.

В церковних книгах зазначено, що в 1912 році церковним старостою, Тунієм Петром Гавриловичем (Гурієвичем), від громади подарована будівля для церковної школи на 36 хлопчиків і 18 дівчаток. До цього діти навчались по хатах. З 1923—1924 рік школа має назву — « Покровська ядина трудова школа». Завідувач Дисленська Є. На 1 жовтня майно школи налічувало: 20 парт ( місць 40),1 лава, 1 дошка, 2 шафи, 3 стільці. В 1924 році в школі налічували 3 групи: перша 26 учнів — українська мова, друга група 6 учнів — російська мова, третя група 4 учні — російська мова. Всього 36 учнів ( 19 хлопців і 17 дівчат). З 1924 по 1930 рік завідувач школою Окунь Є.Г. — жінка, з освітою 4 класи гімназії і педагогічним стажем 5 років. 1928 рік видався не легким для школи, держава почала боротьбу з неписемністтю населення. Разом із дітьми за парти сідають і їхні батьки. Школа отримала назву — «Школа по ліквідації неписемності». З 1930 по 1936 рік директорами школи були Бондарь О.К., Грищенко Г.С., Дідик С.Є. З 1936—1941 директорує Іващенко Яків Григорович.

1941− Покровська неповна середня школа. В цей рік багато вчителів і директор школи пішли на фронт. Під час війни в приміщенні школи був розташований шпиталь Дунайської флотилії. До цого часу на стінах будівлі є сліди від куль,снарядів, бомб. Школа була частково зруйнована, не вистачало приміщень, тому навчались по хатах. Весь тягар організації навчання ліг на плечі тендітної жінки-вдови Книги Марії Іванівни.Та незабаром повернулися з фронту вчителі:Туній Юрій Семенович та Олександр Семенович, а також Іващенко Яків Григорович, який приступив до обовязків директора школи і виконував іх до виходу на пенсію. З 1948 по 1968 рік школа має назви диктовані тим часом, то 8-річна, то 7-річна, політехнічна, школа сільської молоді. Дітим біля школи доглядали виноградник, кролеферму, забезпечували їдальню городиною, яку вирощували на шкільній ділянці. З 1973—1977р.р. -директор школи Бородін Георгій Михайлович. З 1978—1990р.р. -директор школи Бородіна Віра Михайлівна. Покровській школі присвятила вона все своє життя. 1991—1994 р.р. — директор Петрович Надія Петрівна. За нетривалий час за підтримки сільського голови Агафонова Г.М. та депутатів сільської ради школа набула Статусу повної середньої.Роком раніше, при школі,відкривається садок для малюків. Школа поступово забезпечується комп'ютерним класом, звезені меблі, обладнання, посібники. В ці роки школа забезпечена педагогічними кадрами. З 2005 року — Покровська загальноосвітня школа. Кучеренко Олександр Григорович директорував в школі з 1994 по 2014 рік.

Грудень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд