Акція «Годівничка-2019»

Птахи... саме це слово пробуджує незбориму жагу здійнятися за хмари, відчути радість польоту, подивитися на землю з небес. Лебедина вірність, орлиний зір, мудрість сови, стрімкість сокола, солов'їна мова — вислови, що яскраво свідчать про те, як нерозривно пов'язане життя людей із пернатими друзями. І справді, хіба можемо ми уявити весну без маленьких гостей нашого саду, літо — без сміливих польотів молодих серпокрильців попід хмарами, осінь — без журавлиних ключів, а зиму — без яскравих снігурів та омелюхів? Кожен вид птахів — це невід'ємна частина природи, що відіграє свою, важливу, хоч іноді непомітну для людей роль. Кожна пташка, чи то степова царівна дрофа, чи малесенький мешканець лісів волове очко, однаково важлива для належного функціонування незліченної кількості процесів, що повсякчас відбуваються в довкіллі, і порушення яких загрожує в результаті всьому живому, в тому числі і людині.

У рамках акції «Допоможемо птахам взимку» працівники НПП «Білобережжя Святослава» розпочали проведення серії заходів «Щедра годівничка». З настанням холодів, ожеледиці і снігопадів птахи потерпають не стільки від холоду, а від того, що не вистачає їжі, тому переміщуються ближче до людських осель, де на них чекають юні охоронці природи.

У періоди нестачі корму найбільш уразливими стають дрібні птахи, особливо великі та блакитні синиці. На годівниці також прилітають зяблики, зеленяки, сірійські дятли, польові та хатні горобці, кільчасті горлиці та деякі інші пернаті. Взимку, не встигнувши протягом короткого дня добути собі необхідну кількість поживи, птахи залишаються на ніч напівголоЇї можна зробити, наприклад, з пластикової пляшки та повішати так, щоб вона хиталась від струменів вітру. До речі, якщо у вас немає годівниці, сміливо насипайте корм на сніг. До такого імпровізованого «столу» теж злітатимуться птахи.дними і, не дочекавшись дня, можуть загинути. Підтримати птахів бажано, встановивши годівницю. В наших силах врятувати птахів від голодної смерті: розвісити годівнички і всю зиму підгодовувати їх. Якщо в певні години поповнювати їх кормом, то це зможе допомогти зберегти пташок від загибелі та сконцентрувати їх у певному районі. Найгірше, що може статися в сувору зиму — це збої в підгодівлі або ж її припинення взагалі. Орнітологи встановили, що птахи, зокрема синиці, привикають до підгодівлі і тому починають залежати від людини.

Найкращим кормом для птахів є соняшникове насіння, але пам’ятайте, воно має бути не смаженим та бажано дрібним. Можна його попередньо трохи почавити, подібно до того як розкатують тісто. Крім того годівнички можна наповнювати просом, подрібненим кукурудзяним зерном, картоплею «в мундирах», дольками фруктів. Рештки від несолоного сала, жиру, крихти тістечок, печива тощо — усім цим можна сміливо ділитися з птахами взимку. Саме ці речовини допоможуть поповнити життєво необхідні жирові запаси, такі важливі для виживання птахів.

Не варто годувати птахів гречаними, пшеничними, ячмінними крупами, а також рисом і пшоном — ці крупи розбухатимуть у шлунках птахів і завдаватимуть їм додаткових неприємностей у холоді. Під час снігопадів регулярно перевіряйте годівнички — щоб поживу не засипав сніг.

У Покровській школі відбувся вже традиційний  загальношкільний конкурс «Краща годівничка». В якому не було переможців і переможених, усі діти з відповідальністю та цікавістю взялися до справи. У заході прийняли участь учні 1 ,3 та 4 класу: Бородін Артем, Ізбаш Анастасія, Ільяний Ян, Надобко Єва, Писарева Анастасія та Селицький Владислав,  Книги Анастасія та Єлизавета.

Серія заходів «Щедра годівничка» не закінчується. Годівнички, виготовлені школярами постійно наповнюватимуться смаколиками . Бо найгірше, що може статися в сувору зиму з птахами — це збої в підгодівлі або ж її припинення взагалі. Орнітологи встановили, що птахи, зокрема синиці, звикають до підгодівлі і тому починають залежати від людини.

Але щоб зберегти все різноманіття пташиного царства, ми мусимо дбати про них, тож зробимо це разом!

comments powered by HyperComments
Календар
Квітень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Бер    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930